کد خبر: 3155تاریخ انتشار : ۶:۲۴:۳۴ - شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶

سرافرازانه از روحانی حمایت می‌کنیم

دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری گفت: همان طور که در قطع نامه پایانی کنگره دوم حزب آمده انتخاب ما آقای روحانی است و از ایشان حمایت می کنیم. مطمئنا نقدهایی به او وجود دارد، اما با همه ی نقد ها روحانی فراتر از حد انتظار رفتار کرده است

 

 

نشست سراسری روسای ستادهای حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در سراسر کشور، در دفتر این حزب برگزار شد.

در این نشست که روز پنج شنبه ٢٤ فروردین برگزار شد، علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت، حمید رضا جلایی پورعضو شورای مرکزی حزب، محمد نعیمی پور رییس ستاد مرکز و آذر منصوری رییس ستاد تهران حزب اظهاراتی را بیان کردند. همچنین در این برنامه روسای کمیته های حزب اتحاد ملت نیز گزارشی از عملکرد خود را به روسای ستاد مناطق کشور ارائه دادند.

علی شکوری راد در این نشست ضمن تبیین سیاست های انتخاباتی اصلاح طلبان و حزب اتحاد ملت گفت: امسال ما با دو انتخابات مواجه هستیم، یکی ریاست جمهوری و دیگری شوراهای شهر و روستا. به لحاظ سیاسی انتخابات ریاست جمهوری مهم‌تر است چرا که بر تمام شئون زندگی مردم اثر گذار خواهد بود.

دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا خاطر نشان کرد: افرادی باید وارد لیست ها شوند که قابل دفاع و پاک دست باشند. فرد مبتلا به فساد صالح نیست و نه تنها اعتبار خود که اعتبار لیست اصلاح طلبان را نیز از بین می برد.

او افزود: حتی شائبه ی فساد نیز نباید درباره ی افراد وجود داشته باشد. پس از پاک دست بودن، فرد باید کارآمد باشد. معیارهای شورای عالی اصلاح طلبان نیز بر همین اساس مشخص شده و برهمین مبنا تصمیم گیری خواهند کرد. امیدواریم که در تهران و سایر نقاط کشوراین فرایند کلی مورد قبول و رضایت بخش باشد.

شکوری راد تاکید کرد که باید در روند بستن لیست های شورهای شهرو روستا، اتحاد جریان های اصلاح طلب حفظ شود و از تعدد لیست ها جلوگیری کرد.

دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری گفت: همان طور که در قطع نامه پایانی کنگره دوم حزب آمده انتخاب ما آقای روحانی است و از ایشان حمایت می کنیم. مطمئنا نقدهایی به او وجود دارد، اما با همه ی نقد ها روحانی فراتر از حد انتظار رفتار کرده است.

او افزود: ما بدون هرگونه پیش شرط اما مطالبه محور از روحانی حمایت می کنیم وپس از انتخابات مطالبات خود را دنبال خواهیم کرد. با ورود به انتخابات و فعالیت های انتخاباتی می توانیم حرفها و پیام های خود را به گوش مردم برسانیم. با صدای بلند و سرافرازانه از رییس جمهور کنونی حمایت می کنیم.

شکوری راد تاکید کرد: حمایت ما از روحانی منطبق و مبتنی بر معیارهای ما است. کشور در آستانه سقوط بود و دولت از سقوط آن جلو گیری کرد. دولت کنونی در واقع با آوار برداری کار خود را آغاز کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه نباید عامل تفرقه باشیم در خصوص نامزدهای جریان اصول گرا گفت: آقای رییسی نتوانسته افقی از وحدت بین اصول گرایان ترسیم کند و کارنامه ی قابل ارائه در مقابل روحانی ندارد. رییسی قطعا کاندیدای نظام نیست و فقط بخش هایی از او حمایت می کنند.

او در ارتباط با نامزدی محمود احمدی نژاد و حمید بقایی در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: ما از رد صلاحیت کسی خوشحال نمی شویم. هرکسی که دارای پایگاه رای است حق دارد که وارد عرصه انتخابات شده و خود را در معرض رای عموم بگذارد. اما در خصوص او سکوت می کنیم.

جلایی‌پور: پیروزی سال ٨٠ را تکرار می‌کنیم

حمید رضا جلایی پور عضو شورای مرکزی حزب اتحاد نیز در این نشست گفت: تکرار انتخابات سال ٨٠ در این انتخابات هدف ما است. یک ماه وقت داریم تا به این هدف برسیم و قطعا از تکرار سال٨٤ جلو گیری میکنیم.

او افزود: جریان اصلاح طلب در انتخابات پیش رو منسجم حرکت می کند و علیرغم حملات شدید اما باز هم انسجام خود را به خوبی نشان داده است. عده ای نیز در این میان سعی کرده اند تا این انسجام را برهم زنند اما تا کنون هیچ کدام از آنها موثر واقع نشده است.

جلایی پور تاکید کرد:اما انسجام طرف مقابل بهم ریخته و به نظر میرسد که جمنا نتوانسته اصول گریان را زیر یک چتر واحد جمع کند. به نظر میرسد این جریان در حال حاضر بشدت بهم ریخته است و از حزب موئتلفه تا دیگران هر کدام ساز خود را می زنند و با ورود احمدی نژاد شرایط اصول گرایان پیچیده ترخواهد شد.

این فعال سیاسی افزود: البته عده ای نیز بدبینانه به این قضایا نگاه می کنند و می گویند که نباید فریب این از هم گسیختگی را خورد و می تواند تمام این اختلاف ها ظاهری باشد.

جلایی پور خاطر نشان ساخت: آرای خاکستری را نیز باید در نظر گرفت. برنامه های اقتصادی آقای روحانی شاید بتواند این قشر را جذب کند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت همچنین در خصوص انتخابات شوراها گفت: نباید افراد درگیر در رانت و فساد وارد لیست اصلاح طلبان شوند. شورای سیاستگذاری نماد وحدت جریان اصلاح طلبی است و لیست ها باید بر اساس معیارهای آن شورا و روی اصول بسته شود.

او در خاتمه تاكيد كرد كه ما نیازمند یک لیست واحد و آبرومند هستیم که نه افراد فاسد در آن باشند و نه بر اساس فامیل سالاری بسته شود.