کد خبر: 3171تاریخ انتشار : ۱۴:۵۷:۳۵ - شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

منصوری و نعیمی‌پور در کنفرانس مطبوعاتی ستاد انتخاباتی حزب اتحاد

به دنبال مشارکت حداکثری هستیم

 نخستین نشست مطبوعاتی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در دفتر مرکزی حزب برگزار شد. محمد نعیمی‌پور رییس ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی و آذر منصوری رییس ستاد حزب در تهران و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. محمد نعیمی پور در مقدمه صحبت های خود […]

 نخستین نشست مطبوعاتی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در دفتر مرکزی حزب برگزار شد. محمد نعیمی‌پور رییس ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی و آذر منصوری رییس ستاد حزب در تهران و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

محمد نعیمی پور در مقدمه صحبت های خود و پیش از شروع جلسه پرسش و پاسخ ضمن تبریک فرا رسیدن عید مبعث گفت: به خاطر منافع و همبستگی ملی وارد صحنه و کارزار انتخاباتی شده ایم و به خود و دوستانمان در ستادهای مختلف در تهران و همه کشور گوشزد کرده‌ایم که باید رفتارهای انتخاباتی  خود را بر مبنای همین دو اصل ترسیم کنند و تاکید داریم که رفتار انتخاباتی ما باید از تخریب و دروغ بری بوده و اگر حرف و صحبتی هست اثباتی و در جهت تبلیغ خود باشد.

در ادامه نیز آذر منصوری نیز ضمن بیان خیر مقدم و تبریک فرا رسیدن عید مبعث گفت: حرکتی را از سال ۹۲ آغاز کرده ایم و امروز هم که انتخابات دیگری پیش رو است و به بزنگاه تاریخی مهم دیگری نزدیک می شویم حرکت مان را ادامه می دهیم. به امید فردای روشن همراه با صلح و دوستی بین جریان های سیاسی کشور وارد این عرصه شده ایم.

وی افزود: ما ادامه گفتمان اصلاح طلبی در کشور هستیم و امتداد اصلاح طلبی که حرف اصلی ما در این انتخابات است. از امتداد به عنوان نماد تبلیغاتی استفاده کرده‌ایم  و طرحی انتخاب شده برای ستادها و رسانه‌های حزب نیز بر همین اساس و برگرفته از همین نماد است. این نماد به نوعی نشان‌دهنده هویت قدیمی ما است که از دوران مشروطه خواهی آغاز شده و با انقلاب ادامه یافته و در دوران اصلاحات تبلور پیدا کرده است.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تاکید کرد: به عقب باز نمی گردیم و این شعار ما است. قبل از سال ۹۲ با فرایندی مواجه بودیم که کشور را در همه عرصه‌ها به سراشیبی و بحران فرو برده بود و اکنون در این انتخابات با توجه به اثر گذاری هر انتخابات، شعاری انتخاب کرده‌ایم که نشان دهنده این باشد که دیگر به آن دوران باز نمی‌گردیم.

جهانگیری با هماهنگی روحانی وارد عرصه شد 

در ادامه مراسم نعیمی پور در پاسخ به این پرسش که حضور همزمان جهانگیری و روحانی چه تاثیری بر روند انتخابات و همچنین عملکرد دولت در روزهای آتی می‌گذارد گفت: با توجه به شرایطی که در گذشته شاهد آن بودیم این احتمال و سناریو وجود داشت که آقای روحانی تایید صلاحیت نشود، لذا عده ای از بزرگان در جریان اصلاح طلبی و اعتدال گرا تصمیم گرفتند که برای مواجه با چنین اتفاقی که امکان آن ولو ضعیف وجود داشته باشد تمهیدی بیاندیشند.

وی افزود: برای همین با شخص آقای روحانی هماهنگ شد و بنا به پیشنهاد خود ایشان جهانگیری ثبت نام کرد. آقای جهانگیری با بزرگواری و سعه صدر این موضوع را پس از آنکه روحانی موافقت کرد پذیرفت. جهانگیری رجل سیاسی و فردی سرشناس و کارآمد در اجرا و سیاست هستند و در این عرصه با فداکاری و ایثار این پیشنهاد را پذیرفتند. لذا فکر می کنم کار بزرگ منشانه‌ای ایشان انجام دادند بر فرایند عملکرد دولت  تاثیر خاصی این موضوع ندارد و پس از مشورت هایی که صورت خواهد گرفت ایشان نحوه ادامه حضور خود در انتخابات را اعلام خواهند کرد.

آقای جهانگیری رقیب آقای روحانی نخواهد بود

آذر منصوری نیز در این ارتباط توضیح داد: آنچه که در این تصمیم اهمیت دارد حضور جهانگیری در کنار روحانی و کمک به ایشان بوده که با هماهنگی و همکاری کامل این تصمیم گرفته شده است. اگر به جمع بندی برسند که ادامه حضور آقای جهانگیری بر سبد رای روحانی می افزاید ایشان ادامه می دهند و اگر غیر از این باشد پیش از مناظره ها کنار می کشند. تصمیم با توافق دونفر بوده است و ادامه آن نیز بر اساس تصمیم جمعی خواهد بود. آقای جهانگیری رقیب آقای روحانی نخواهد بود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی افزود: قاعدتا هم جهانگیری و هم روحانی هر دو نسبت به مسایلی که در کشور رخ می دهد مسلط و واقف هستند. اگر مناظره ها مستقیم و زنده پخش شود با توجه به تعدد کاندیداهای رقیب حضور آقای جهانگیری می تواند کمک کننده باشد و هرچند آقای روحانی خود اشراف کامل دارند و بعید می دانم  در امر مناظره ها  با مشکل مواجه شوند. باید صبر کرد و دید نتیجه چینش مناظره ها چه خواهد شد.

پخش زنده مناظره‌ها انتخابات را پرشور می کند 

منصوری در پاسخ به پرسشی در خصوص پخش مناظره‌ها به صورت زنده و موضع حزب پاسخ داد: مدافع مناظره به شکل زنده هستیم. مناظره های ضبط شده تاثیری بر مردم ندارد و با توجه به عملکرد رسانه ملی انتظار می رود که اعتماد سازی صورت بگیرد تا شاهد پرشورتر شدن فضای انتخابات باشیم. قطعا مناظره‌ی از قبل ضبط شده کمکی به مشارکت حداکثری نمی کند.

مناظره‌های زنده مرجعی برای مردم هستند تا بهتر بتوانند انتخاب کنند

نعیمی پور نیز در پاسخ به این پرسش گفت: سنت حسنه ای طی سالهای گذشته بوجود آمده که صلاح نیست برهم خورد. مناظره‌های زنده مرجعی برای مردم هستند تا بهتر بتوانند تصمیم بگیرند و انتخاب کنند. لذا فکر کنم رفتار نسنجیده ای صورت گرفته که خوشبختانه همه جناح ها به آن معترض بوده و مشکلی پیش نخواهد آمد.

رییس ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت افزود: همه موافق این هستند که مناظره ها زنده پخش شود و من تا جایی که می دانم تصمیم بر پخش زنده ست.

وی  همچنین در پاسخ به حضور هاشمی طبا در انتخابات گفت: ایشان فردی اصولی و هماهنگ هستند و آنچه که مصلحت بدانند را انجام می دهند.

در سراسر کشور و تمام نقاط تهران ستاد داریم 

نعیمی پور در پاسخ به این سوال که ستاد حزب اتحاد ملت چه برنامه‌هایی در دست دارد و چه خواهد کرد گفت: ما با ستاد روحانی و ستاد ائتلاف هماهنگی کامل داریم، اما حزب اتحاد ملت ایران اسلامی که از دی ماه پروانه اش را توانست بگیرد در این انتخابات مصلحت دید که ستاد انتخاباتی خود را به صورت مستقل اما هماهنگ با دیگر ستادها تشکیل دهد. ما تجربیات خوبی در زمینه انتخابات داشته ایم و تلاش می کنیم تا بتوانیم بر نخبگان، زنان و دیگر اقشار تاثیرات خوبی داشته باشیم.

وی افزود: بخشی از فعالیت‌های ما معطوف به مسایل اقشار کم در آمد است و امیدواریم که بتوانیم نظر بخش عمده ای از مردم را جلب کرده  و برای روحانی کمک باشیم.

آذر منصوری نیز در این باره گفت: پس از قضایای سال ۸۸ حزب  شناسنامه داری  که بتواند در این سطح فعالیت کند نداشته‌ایم. از سال ۹۲ تجربه‌ای جدیدی با توجه به تحولاتی که رخ داد آغاز شد و در همین بستر فعالیت های حزب اتحاد ملت ایران اسلامی نیز شکل گرفت. پس از اخد پراونه توانستیم در انتخابات پیش‌رو فعال شده و چارت ستادی و تقسیم بندی خودمان را در بین صفوف و طبقات مردم ببندیم. در تهران و استان های کشور ستادهای ما شکل گرفته‌اند و در سطح تهران تمام مناطق تهران و حتی حاشیه‌ها وهمچنین تمام استان ها مشغول به فعالیت هستیم. در انتخاب شعار نیز تلاش کرده‌ایم واقع‌گرایانه رویکردهای همسوی همه‌ی طبقات جامعه را لحاظ کرده و بر آن اساس عمل کنیم.

لیستی پاکدست و کارآمد بسته خواهد شد 

نعیمی پور در ارتباط با انتخابات شوراها نیز گفت: برای حزب اتحاد انتخاب شورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متاسفانه در گذشته توجه کافی به این امرنشده و از این رو تصمیم گرفتیم که در این راستا کارجدی‌تری انجام دهیم. لذا از مرداد بحث شوراها را شروع کردیم.

وی افزود: برای ما مهم است که چه افرادی وارد لیست می شوند، نباید لیست شوراها به شرکت سهامی احزاب تبدیل شود. افراد پاکدست، فساد ناپذیر، متخصص و شجاع اصلاح طلب باید وارد شوند و با حساسیت بیشتر روند و فرایند کاندیداها را دنبال کنند.  نماینده حزب اتحاد در شورای عالی هم حضور دارد و سعی می کنیم برمبنای شفافیت لیست تاثیر گذاری داشته باشیم.

رییس ستاد انتخابات کشور حزب اتحاد ملت ایران تاکید کرد: با توجه به آنکه انتخابات شوراها در سال ۹۶ به انتخابات سال ۱۴۰۰ گره خورده است لذا با جدیت نسبت به بستن لیست تلاش خواهیم کرد. خصوصا که این بار در فضای آزادی که ایجاد شده دست بازتری داریم. انشاالله هم حزب اتحاد و هم سایرین در جبهه اصلاحات با سربلندی و افتخار از شورای پنجم دفاع خواهند کرد.

وی افزود: فراکسیون امید در خصوص روند بررسی صلاحیت‌ها کارهای خوبی انجام داده و برجسته ترین کار آن این است که افرادی را برای این روند برگزید که هیچ اعتقادی به نظارت استصوابی ندارند و این باعث شده که تعداد زیادی تایید صلاحیت شوند. این جور اقدامات و برخی دیگر نشان می دهد که می توانیم با اطمینان انتخابات خوبی را در پیش رو داشته باشیم.

نگاه ما به شوراها همان نگاه دولت خاتمی و اصلاحات است

منصوری نیز در این باره گفت: نگاه ما به شوراها همان نگاه دولت خاتمی و اصلاحات است. برای تقویت دموکراسی و مردم‌سالاری و ایجاد توسعه و توازن پایدار باید شوراها فعال‌تر شوند  و منابع، فرصت‌ها و امکانات موجود در شهرها و روستاهای سرار کشور عادلانه توزیع شوند. شورا ها یکی از نهاد دموکراتیکی  است که با رای مردم حتی در روستای ۴۰ نفره تشکیل می گردد.

وی افزود: ملاحظات ما در بستن لیست جدی است. در سنوات گذشته نتوانسته‌ایم از این فرصت و ظرفیت بهره کامل ببریم و حالا باید غفلت های گذشته را جبران کرد. از سویی انتخابات ریاست جمهوری روند مشارکت در انتخابات شوراها را نیز بالا می برد و از سوی دیگر انتخابات شوراها تحت الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار می گیرد. به عنوان یک حزب اصلاح طلب در کنار احزاب دیگر و در قالب شورای عالی حفظ انسجام و ائتلاف را هدف خود می دانیم و سعی کنیم شوراها را به سمت شاخص‌هایی چون پاک دستی، عدم فساد، ضدیت با رانت، شجاعت، صراحت و توان شفاف سازی هدایت کنیم.  عملکرد افراد و همراهی با کار جمعی نیز مهم است و طبیعتا از جوان گرایی و گردش نخبگان دفاع می‌کنیم. حزب اتحاد از حضور اهل سنت، اقلیت های مذهبی و زنان در شوراها دفاع  کرده و می‌کند.

منصوری تاکید کرد: همان طور که در نامه‌ی ۹ نفر از  شخصیت‌های برجسته اصلاحات مطرح شد امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که در عین شفافیت گزینش، بهترین‌ها در لیست ائتلاف قرار گیرند. به لطف نتیجه انتخابات سال ۹۲ امروز شاهد برگزاری یکی از آزادترین انتخابات شورها در چند دوره گذشته هستیم و این را به فال نیک گرفته و قدر آن را می دانیم.

عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی افزود: در برخی استان‌ها شنیده‌ایم که  افرادی رد صلاحیت شده‌اند، در حالیکه انتظار این بود که بعد از چند دوره محدودیت دیگر مانعی برای حضور افراد با دلایل سیاسی وجود نداشته باشد لذا از همه می خواهیم اعتراض خود را عنوان کرده و  پیگیر موضوع باشند.

نتیجه عملکرد محافظه‌کاران عدم شفافیت و شکل‌گیری فساد و رانت گسترده بود

آذر منصوری در ارتباط با رویکرد جریان مخالف در انتخابات پیش رو گفت: جریان سیاسی که با عنوان محافظه کار  شناخته می شود از سال  ۸۴ رویکردی را اتخاذ کرد که منجر به تک صدایی شدن در جامعه شد و در طول هشت سال به واضح ترین شکل این روند را ادامه داد. مهم ترین نتیجه این عملکرد عدم شفافیت و شکل گیری فساد و رانت گسترده بود که مشکلات متعددی را به بار آورد. در این طیف چهره‌ها و شخصیت هایی هستند که از همان ابتدا موافق رویکرد دولت روحانی نبودند و با آن به ضدیت پرداختد و تندروی‌های سال‌های گذشته را ادامه دادند.

وی افزود: فکر می کنم با توجه به فضای عمومی کشور تحلیلی که وجود دارد این است طیفی از رقبای آقای روحانی و جریان اصول گرا بعد از طی شدن  یک دهه و وقایع سال ۸۸ متوجه شده‌اند که شخصیت‌های چون میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد و سیدمحمد خاتمی چقدر تعلق به ایران و انقلاب و نظام  دارند. این انتخابات فرصت مناسبی برای همه هست تا بازگشت به عقلانیت را به نمایش بگذارند.

منصوری خاطر نشان ساخت: باید البته منتظر بود و دید رقبا چه خواهند کرد و با چه رویکردی وارد انتخابات می شوند . امیدواریم در این انتخابات شاهد تغییر رویکرد رقبا باشیم و به سمت عقلانی شدن فضا حرکت کنیم تا مردم آگاهانه و به دور از عوام فریبی انتخاب کنند.

نظامی‌ها به پادگان‌ها بازگردند 

نعیمی پور نیز در این باره گفت: مقام معظم رهبری در روزهای نخست سال بر صیانت از آرای مردم پافشاری کردند، خوشبختانه اکنون نیز روند را جوری می بینیم که رای مردم محترم شمرده شده و شاهد هم جریان تایید صلاحیت‌ها است. مدتی است که جریانات تندرو از موضع اصول گرا سعی کرده‌اند تا سناریوهای مختلفی را پیش بردند تا رد صلاحیت روحانی را محتمل سازند. در واقع به نظر می سد که عده ای در این کشور سعی دارند تا سناریوهای خود را به نظام تحمیل کنند و نظر خود را به نام نظر نظام جا بی اندازند. در واقع این افراد و گروه‌ها با فرمول راه بنداز و جا بنداز امور خود را پیش می برند. اما به نظر می رسد این بار موفق نشده‌اند و مدتی است که موفق به این کارها نمی شوند. لذا باید کلیت نظام را از این گونه افراد سناریوساز تفکیک کنیم.

مردم بصیرت خود را نشان داده‌اند و نیاز نیست جریان‌های مسلح یا امنیتی برای آنان برنامه‌ریزی کنند

وی افزود: مردم بصیرت خود را نشان داده‌اند و نیاز نیست که بعضی از جریان هایی که به نیروهای مسلح یا امنیتی متکی هستند پیش از این برای مردم برنامه ریزی کنند. کسانی از نیروهای مسلح که می خواهند در عرصه سیاست به این شکل فعالیت کنند باید متوجه موضوع شده و به پادگان‌ها بازگردند و نیازی نیست که با عنوان مردم وحکومت خود را تحمیل کرده و به جریانات انتخاباتی منتصب کنند.

نعیمی پور تاکید کرد: مردم باید نظراتشان را آزادانه ارائه دهند. از سال ۹۲ مشخص شد که مردم انتخاب خود را به خوبی می دانند و نیازی به مداخله نیست. پس جا دارد از فضایی که در روزهای نخست سال توسط مقام معظم رهبری ایجاد شد استقبال کرده و جریان اصول گرا و خصوصا جریان‌های تندروی وابسته به اصول گرایی سناریوهای متعدد را به گونه‌ای که گویی آقای رییسی مورد عنایت ویژه هستند را در پیش نگیرند. به دوستان اصول گرا و محافظه کار توصیه می کنیم که متکی به خود شوند و روی پای خود بایستند. جمنا یکی از تلاش‌های این جریان است که باید بیشتر به آن بپردازند تا بتوانند در قالب یک حزب فعالیت کنند.

برگزاری انتخابات پرشور تضمین‌کننده‌ آینده‌ کشور است 

آذر منصوری نیز در ارتباط با این سوال که جریان اصول گرایی به دنبال مشارکت حداقلی است توضیح داد: حتی از مخالفین نظام نیز در خواست شد تا پای صندوق های رای بیایند. این نشان می دهد که تضمین آینده کشور و نظام با صندوق‌های رای و مشارکت حداکثری مردم امکان پذیر است. یک جریان سیاسی فکر می کند که پیروزی  او در کاهش مشارکت مردم است و تلاش می کند تا این اتفاق رخ دهد. این امر در مغایرت با آن چیزی است که در تعریف منافع ملی و مصالح کشور وجود دارد.

وی افزود: ما به عنوان حزب اتحاد ملت تلاش می‌کنیم تا مشارکت را به حداکثر برسانیم چرا که در این صورت رقابت معنی پیدا می‌کند. در عین حال تلاش می کنیم مردم را به سمت یک انتخاب آگاهانه و دقیق هدایت کنیم. ستادهای حزب که در تهران و سراسر کشور فعال کرده‌ایم برنامه های مشخصی را برای تبلیغات دارند و تلاش خواهیم کرد تا شور انتخاباتی در کشور فراگیر شود. رویکرد صدا و سیما نیز در این باره نقش فراگیری دارد و اگر با بی‌طرفی ورود کند می‌تواند فضایی را بوجود آورد  که مردم بتواند فعالانه‌تر در انتخابات شرکت کنند.

از رد‌صلاحیت هیچ‌کس دفاع نمی‌کنیم 

محمد نعیمی پور در ارتباط با رد صلاحیت احمدی نژاد نیز گفت: از رد صلاحیت هیج کس حمایت نمی کنیم مگر آن که قانونی باشد. در مورد احمدی نژاد از دلایل رد مطلع نیستیم و تقاضای ما این است که افراد صاحب مسوولیت دلایل این رد صلاحیت را اعلام کنند. اگر موضوعی هست که مربوط  به مسایل حقوقی و قانونی است باید شفاف شود.

عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی خاطر‌نشان کرد: البته موضوع احمدی‌نژاد  بحث اصلاح‌طلبان نیست. اصول‌گرایان سال‌ها از عملکرد او دفاع کردند و اکنون باید توضیح دهند آن گذشته چگونه بوده و حال چگونه است. کسانی که از موضوع تندروانه، مسایل و مشکلات کشور را پیش بردند و با حمایت از سیاست‌های غلط احمدی‌نژاد باعث نابودی کشور شدند امروز باید پاسخگو باشند. وضعیت اردوگاه تندروها به شکلی است که باید گفت خود کرده را تدبیر نیست.‌ جریان اصلاح‌طلب سال‌ها محکوم شد که از خط نظام و رهبری خارج شده است، افتخار می‌کنیم که همیشه تصمیمات را متکی به خود گرفتیم و از مقام رهبری سوء‌استفاده نکردیم، اما امروز مشخص شده که چه افرادی سوء‌استفاده کردند و با وصل خود به مقام معظم رهبری چه ها که نکردند.

صاحبان امپراطوری‌ها یا تندروهای پشت رهبری پنهان شده بر خلاف نظر ایشان عمل می‌کنند

وی تاکید کرد: اینجاست که به طور واقعی مشخص می‌شود چه کسانی به قانون اساسی پایبند هستند و چه کسانی به خاطر امپراطوری‌هایی که در سیاست و اقتصاد تشکیل داده‌اند نمی‌خواهند وضعیت کشور تغییر کند و عزت و سربلندی برقرار شود. مقام معظم رهبری همواره گفته‌اند باید انتخابات پر شور داشته باشیم. هرچه مردم بیشتر حضور پیدا کنند ضریب امنیت بالا می‌رود؛ اما صاحبان امپراطوی‌ها یا تندروهای پشت رهبری پنهان شده بر خلاف نظر ایشان عمل می‌کنند. آنها باید پاسخگوی رفتار خود باشند.

نمی‌توان با ردصلاحیت احمدی‌نژاد مسائل پیش آمده در هشت سال دولت او را پوشاند

منصوری نیز در ارتباط با عدم تایید صلاحیت احمدی‌نژاد توضیح داد: یک طیفی از حامیان احمدی نژاد گمان می‌برند با  حذف او صورت مساله هشت سال پاک خواهد شد. ما معتقد هستیم همه حق انتخاب شدن و انتخاب کردن را دارند و تاکید بر رعایت قانون در نحوه گزینش  و نحوه روند احراز صلاحیت‌ها شعار ما هست، از رد صلاحیت هیچ کس نیز دفاع نمی‌کنیم. ‌رد صلاحیت‌ها در مغایرت با اصل انتخابات آزاد است و منجر به حذف افراد می شود. اما چنانچه احمدی نژاد رفتارهایی داشته که منجر به رد صلاحیت او شده باید حداقل دلایل این رد صلاحیت اعلام شود. حضور او در این انتخابات به عنوان یک شهروند و رییس‌جمهور سابق حق او بوده و نمی‌توان با این رد صلاحیت مسائل پیش آمده در هشت سال دولت او را پوشاند. اتفاقا ما امیدوار بودیم او در انتخابات حضور یابد تا ضمن مقایسه آنچه که در زمان او بر سر کشور آمد با آنچه که در حال حاضر رخ می‌دهد مردم با بسیاری از واقعیت‌ها آشنا شده و در عین حال او پاسخگوی آنچه که انجام داده باشد.

مطالبه رفع حصر را دنبال می‌کنیم 

محمد نعیمی پور در ارتباط با حصر نیز گفت: مواضع ما در قبال حصر و  زندان‌ها روشن است. این وضعیت را به نفع کشور نمی‌دانیم  و ادامه آن را جفا بر عزیزانی می‌دانیم که با تمام وجود در خدمت انقلاب و نظام بوده‌اند. لذا همواره مطالبه رفع حصر را دنبال کرده و به هر نحو که بتوانیم برای رفع موانع برداشتن حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنور و مهدی کروبی تلاش می‌کنیم.  به هر صورت مطالبه رفع حصر را داریم  و در این سال‌ها آقای روحانی نیز تلاش خود را کردند که با توجه به  پیچیدگی‌هایی که دارد تلاش مضاعفی را می‌طلبد.

وی افزود: علاوه بر حصر، ممنوع‌التصویری آقای خاتمی نیز هست که مبنای حقوقی در این باره وجود ندارد. این محدودیت برای ما و آقای خاتمی یک حسن داشت و آن بالا بردن ضریب نفوذ ایشان در بین مردم است. همه دیدیم یک «تکرار می‌کنم» در انتخابات سال ۹۲ چه کرد و با وجود محدودیت‌ها روز به روز بر محبوبیت ایشان افزوده می‌شود.

منصوری نیز گفت: طیف تندرو به دنبال حذف آقای روحانی و رد صلاحیت او بود که این امر می‌توانست هزینه گزافی را به کشور تحمیل کند. مشخص است که اگر رییس جمهور مستقر صلاحیتش احراز نمی‌شد چه هزینه‌ای به نظام، کشور و مصالح ملی وارد می شد و چه اتفاقی رخ می داد. اما اجماع عقلای جریان اصول گرایی با جریان اصلاح طلب و تصمیم درستی که بالاخره گرفته شد سبب شد تا کشور وارد مسیر تازه ای شود. از این رو امید می رود رفع حصر عزیزانمان  که هفت سال بی‌برگزاری دادگاه  در سخت‌ترین شرایط  زندگی را سپری می‌کنند به پایان رسد. ما نگران سلامت آنان هستیم خصوصا که حصر از حبس نیز سخت‌تر است و امیدواریم دولت روحانی بتواند این مشکل را نیز حل کند.

معترض به عملکرد شهردار هستیم 

نعیمی پور در پایان در اعتراض به عملکرد شهردار تهران در خصوص نصب بنر‌های حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در کشور گفت: ما از مدتی قبل بنرهای تبلیغاتی حزب را آماده کرده بودیم و با شروع ایام تبلیغات و به منظور بالا بردن میزان مشارکت عمومی و ایجاد شور و هیجان طبق قانون بنرهایمان در صد میدان شهر نصب کنیم. پس از مراجعه به سازمان زیبا سازی اعلام کردند که این کار بر عهده خود شهرداری هست و اجازه نصب بنرها را نمی‌دهند. این کار خلاف قانون است و مشخص نیست به چه دلیل شهرداری از پرشور‌تر شدن انتخابات جلوگیری می‌کنند. شهردار باید پاسخگوی این تخلف باشد.

منبع: سایت امتداد