کد خبر: 3178تاریخ انتشار : ۵:۴۸:۵۶ - شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

پيام تسليت حزب اتحاد ملت در پى حادثه جان‌باحتن جمعی از کارگران در معدن یورک

ضرورت حمايت از حقوق كارگران از سوى فعالان سياسی و مدنى

حزب اتحاد ایران اسلامی در بیانیه‌ای ضمن عرض تسليت به خانواده‌هاى داغ ديده جانباختگان حادثه معدن و دعا براى سلامتى جان معدنچيان محبوس مانده، از همه مسئولان كشور و دولت محترم تقاضا کرده است که توجه ويژه خود را بر اين سرمايه‌هاى انسانى كشور مبذول دارند و در جهت بهبود حقوق و مطالبات آنها بكشوند.

متن پیام شرح زیر است:

به نام خدا

در اين روزها كه همگى در تكاپوى تبليغ و بحث و گفتگوى انتخاباتى هستند تا با راى خود مسير چهارسال آينده كشور را رقم زنند، زخمى جانكاه بر پيكر و جان و روان ما نشست. انفجارى حادث شد، سقفى فرو ريخت، و ايران به عزاى شريف‌ترين و زحمت‌كش‌ترين هموطنان خود نشست.

انفجار در معدن يورت استان گلستان تاكنون جان ٢٢ تن از كارگران معدن را گرفته است و متاسفانه از سرنوشت چند تن از محبوسان آن اطلاعى در دست نيست.

شوربختانه اين نخستين بار نيست كه جمعى از كارگران شريف و زحمتكش با عدم توجه به استانداردهاى ايمنى در محيط هاى كار، قربانى چنين حوادث دردناكي مى‌شوند و تلخ‌تر آن كه اميد نيست كه آخرين آن‌ها باشد. اين حادثه زنگ هشدارى بود تا همگى جدا از مرثيه‌خوانى به جد بى‌انديشم كه چرا كشور به چنين بحرانى دچار شده كه هر از چندى بايد در سوگ هموطنى از حادثه پلاسكو تا آزادشهر گلستان بنشينيم و براستى چه كسى مسئول است جز همه ما و سبب چيست؟

سال‌هایی چند قامت اقتصاد ايران زير فشار تحريم‌هاى ظالمانه و تورم ناشى از نامديريتى دولتمردان گذشته خم شد. چرخه صنعت و معدن كشور هر روز فرسوده‌تر شد و به تبع آن توليد كاهش يافت و كارگران، اين زحمت‌كشان عرصه توليد بارزترين قربانيان آن شدند. ايرانى كه مى‌توانست با رشد ٨ درصد اقتصاد به جايگاه واقعى خود در سند چشم انداز بيست ساله برسد امروز با ركود اقتصادى دست به‌گريبان است و شاهد رنج و سختى فراوان مردم خود است.

دولت يازدهم على‌رغم تمام تلاش‌هاى دلسوزانه‌اش در چهار سال گذشته براى آواربردارى از اين ويرانه‌هاى برجا مانده از اقتصاد كشور و احياى آن همچنان در نيمه راه است و تا رسيدن به جايگاه مطلوب و عبور از ركود اقتصادى راه دراز و سخت پيش رو دارد.

ايران براى عبور از اين بحران و كاهش اين درد و رنج‌ها به عزم ملى همه مردم و جناح‌ها احتياج دارد. عزمى كه در آن همه دلسوزان خود را مسئول بدانند و آگاهانه و مصمم و با اميد در جهت بهبود آن همت كنند.

حزب اتحاد ملت ايران اسلامى ضمن عرض تسليت به خانواده‌هاى داغ ديده جانباختگان حادثه معدن و دعا براى سلامتى جان معدنچيان محبوس مانده، از همه مسئولان كشور و دولت محترم تقاضا دارد توجه ويژه خود را بر اين سرمايه‌هاى انسانى كشور مبذول دارند و در جهت بهبود حقوق و مطالبات آنها بكشوند. همچنين از همه فعالان سياسى و مدنى تقاضا دارد در دفاع از حقوق كارگران و حق سنديكا و اتحاديه‌هاى آزاد كارگرى كوشا بوده و صداى رساى آنها باشند‌.

به اميد فردايى بهتر و سربلندى ايرانى سربلند

حزب اتحاد ملت ايران اسلامى