کد خبر: 3196تاریخ انتشار : ۱۵:۵۳:۵۱ - چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

بیانیه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در محکومیت حوادث تروریستی امروز تهران

ضرورت نياز به وحدت و همدلی براى دفع تهديدات

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی امروز داعش در تهران و تسلیت به خانواده‌های صبور شهدای این حوادث؛ بر وحدت و همدلی برای ساختن کشور و دفع تهدیداتی از این نوع تاکید کرد.

 

 

متن کامل بیانیه : 

بنام خدا
حوادث تروریستی روز جاری در محل مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام(ره) که منجر به شهادت و مجروح شدن بیش از ۵۰ نفر از هموطنانمان شد جامعه ما را در ماه مبارک رمضان متاثر و عزادار نمود. ملت ایران که در گذشته شاهد و قربانی بزرگترین و پر دامنه‌ترین اقدامات تروریستی بوده است آبدیده‌تر از آن است که نسبت به چنین حوادثی بی‌تاب و آشفته گردد. با این حال نباید و نمی‌توان سرایت و گسترش این نوع اقدامات تروریستی به ایران را که تاکنون بدلیل اقتدار امنیتی شاهد آن نبوده‌ایم، دست کم گرفت و نسبت به آن دل نگران نبود.
این حوادث نیز همچون تنش بی‌سابقه میان کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس بدنبال سفر ترامپ به عربستان و تحرکات جدید دولت سعودی رخ داده است.
انتخابات اخیر ایران که در آرامش و امنیت و با مشارکت افتخار آمیز مردم برگزار شد و مردم با رأی خود از میان نامزدهای موجود و در یک فرایند رقابتی به رئیس جمهور کارآمد خود برای یک دوره دیگر رأی بیشتری دادند ظرفیت و قابلیت مردمسالاری را در نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشت و موجب تحسین ایران در مقایسه با سایر کشورها بخصوص کشورهای دارای نظام بسته استبدادی در منطقه گردید.
این موقعیت ممتاز ایران نه برای آمریکای ترامپ و نه عربستان شیخ سلمان سعودی و نه دولت اسرائیل تحمل پذیر نبوده و نیست و ما علی‌القاعده می‌بایست انتظار اقدام برای برهم زدن امنیت و آرامش آن را سوی این کشورها می‌داشتیم.
آنچه اکنون مورد تهدید واقع شده‌است کشور و ملتی است که با رأی خود رئیس جمهوری را دوباره برگزیده است که با دیپلماسی فعال خود و در طی مذاکراتی فشرده با کشورهای بزرگ جهان توانست حقوق هسته‌ای کشورش را استیفاء و تحریم‌های پردامنه را برچیده و بی‌اثر نماید. ایرانی امروز هدف بدخواهان و تروریست‌های افراطیست که در آن عقلانیت و تدبیر حرف اول را می‌زند و با منطق و استدلال حقوق خود را استیفاء می‌کند و جایگاه جهانی خود را ارتقاء می‌دهد.
اگر تا پیش از انتخابات رقابت بود و اگر در انتخابات اکثریت و اقلیت پدید آمد، اینک در دوره پس از انتخابات برای ساختن کشور و برای دفع تهدیداتی از این نوع بیش از هر زمان نیاز به وحدت و همدلی است. دولت برای همه است و همه باید از آن حمایت و به آن کمک کنند.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ضمن محکوم کردن هرگونه اقدام تروریستی از جمله جنایت‌های امروز داعش در تهران، شهادت هموطنانمان را در این حوادث به ملت ایران و خانواده‌های صبور آنها تسلیت گفته و شفای عاجل مجروحان را از خداوند متعال مسالت می‌نماید.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی
۱۳۹۶/۳/۱۷