کد خبر: 3207تاریخ انتشار : ۱۰:۵۷:۲۱ - شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶

بيانيه حزب اتحاد ملت در محكوميت اهانت به رئيس جمهور در راهپيمايي روز قدس

محکومیت اهانت به جمهوریت

در پی اهانت به رییس حمهوری اسلامی ایرانٰ جناب آقای حسن روحانی در راهپیمایی روز قدس، حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن اعتراض به اين نوع رفتارها بر نیاز کشور به وحدت و همگرايي تاکید کرد.

متن کامل بیانیه به این شرح است : 

بسم الله الرحمن الرحيم
راهپيمايي روز قدس كه همه ساله به فرمان امام خمينى(ره) در اعتراض به رژيم صهيونيستى برگزار مي شود، به نمادي براي محكوميت رفتارهاى غير انسانى و نژادپرستانه این رژيم تبديل شده است.
روز قدس امسال نيز بنا بود در كشورما نه تنها طبق روال مرسوم هرساله شاهد حمايت از مردم مظلوم فلسطين باشیم، بلكه با توجه به تهديدهاى منطقه‌اي به نمادى از وحدت‌ملى و همگرايي نيز مبدل شود. از اين رو همه احزاب و گروه‌ها و شخصيت‌ها متحد و يك صدا از مردم براى شركت در اين مراسم دعوت به عمل آوردند.
با كمال تاسف عده‌اي به ظاهر خودسر در اقدامى تفرقه‌افكنانه به منتخب ملت و برخي از شخصيت‌هاي شناخته‌شده كشور تاختند و با شعارهاى توهين‌آميز نه تنها تصوير تلخي از مراسم دیروز به سراسر ايران و جهان مخابره كردند، بلكه با طرح شعارهايی خطاب به رئيس جمهوری عملا نشان دادند كه نه دغدغه وحدت‌ملي را دارند و نه نگران مردم مظلوم فلسطين هستند و نه واهمه‌ای از رفتار حرمت‌شكنانه دارند كه به يقين انعكاس بسيار نامطلوبي از اين روز به دنبال داشته است.
بي ترديد اين نوع رفتارها آن هم پس از برگزارى انتخاباتي باشكوه در تناقض آشكار با وحدت‌ملى است و نگراني‌ها را از تشديد دوقطبي‌هايی كه به تعبير رهبر معظم انقلاب آسيب‌های جدي به انسجام و وحدت جامعه وارد مي‌كند، به دنبال دارد.
از یاد نبرده‌ايم كه رهبر کبیر انقلاب اسلامى تاكيد كردند: “آن هايي كه به اسم اسلام مشغول شده‌اند به اعمال سرخودى، اين‌ها كرم‌هايي هستند كه باطن اين نهضت را به فساد خواهند كشيد، به اسم اسلام، اسلام را دارند از بين مي برند. اشخاصي نفوذ كرده‌اند در همه جا، به اسم اسلام، اسلام را مى‌پوسانند. اسلام را مي‌كوبند.” (صحيفه امام جلد ١١ صفحات ٣١٣تا٣١٥)
دلواپسانى كه در روز قدس خواسته يا ناخواسته، سازمان‌يافته يا سازمان‌نيافته به دكتر حسن روحاني، منتخب ملت ايران توهين كردند به واقع به بيش از ٢٤ميليون راي مردم و به جمهوريت نظام تاختند و حرمت‌ها را شكستند.
حزب اتحاد ملت ايران اسلامى ضمن اعتراض به اين نوع رفتارها، تاكيد مي‌كند در شرايطى كه كشور بيش از پيش به وحدت و همگرايي نياز دارد و در شرايطي كه منخب ملت بايد توان و ظرفيت خود را براى حل مشكلات كشور بكار گيرد و در زمانه‌اى كه وحدت كليد واژه اصلى امنيت كشور است، اين نوع رفتارها بيشترين تهديد برای امنيت ملي و مصالح عمومى كشور خواهد بود.
حزب اتحاد ملت ايران اسلامى ضمن حمايت و همراهى با رئيس جمهوری منتخب ملت بر اين باور است كه در فضاي پسا انتخابات بايد به سمت همدلي، تفاهم و تعامل و گفتگوهای سازنده برای حل نابسامانى‌هاى كشور و نيز تقويت نقش اثرگذار ايران در منطقه پر آشوب خاورميانه پيش رفت.

حزب اتحاد ملت ايران اسلامي
دوم تيرماه ١٣٩٦