کد خبر: 3281تاریخ انتشار : ۱۰:۵۲:۳۶ - دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶

پيام تبريك دبيركل حزب اتحاد ملت به مهندس محمد توسلى

على شكورى راد، دبيركل حزب اتحاد ملت ايران اسلامى با صدور پيامى ضمن تسليت مجدد به مناسبت درگذشت زنده‌یاد دکتر ابراهیم یزدی، دبيركل فقيد نهضت آزادی ایران، انتخاب مهندس محمد توسلى را به سمت دبیرکل جديد این حزب دیرپا تبریک گفت.

بنام خدا
جناب آقای مهندس محمد توسلی
دبیرکل محترم نهضت آزادی ایران

با عرض سلام و تسليت مجدد به مناسبت درگذشت زنده‌یاد دکتر ابراهیم یزدی، دبيركل فقيد نهضت آزادی ایران، انتخاب جنابعالی را به سمت دبیر کل جديد این حزب دیرپا تبریک می‌گویم.
نهضت آزادی ایران حزبی دین مدار و اصلاح طلب بوده و از سابقه ای طولانی در پيش و پس از انقلاب برخوردار است. در جریان انقلاب اسلامی با حضرت امام خمینی(ره) همراه بود و پس از پيروزى انقلاب، اعضاء برجسته آن بخصوص مرحوم مهندس مهدى بازرگان، در استقرار نظام جمهورى اسلامى ايران نقشى موثر داشتند. از آن پس در كسوت حزبى منتقد به سياست ورزى اصلاح طلبانه مشغول بوده و هيچگاه مرام خود را فرو ننهاده و از پاى ننشسته است.
مرحوم دکتر یزدی در پیام تبریکى که پس از صدور پروانه فعاليت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی براى اينجانب فرستادند، اصلاح طلبی را فراتر از کنش سیاسی و به عنوان یک مشی و مرام معرفی کردند که داراى مولفه هاى توسعه سیاسی دموکراسی خواهانه، خشونت پرهیزی، قانون مداری، حرکت گام به گام و تدریجی، تحزب و نهایتا قرائت نواندیشانه از دین که با نیازهای امروز بشر منطبق باشد، است. خرسندم که اعلام کنم این موارد همانهايى هستند که قاطبه اصلاح طلبان از جمله حزب اتحاد در آن اشتراک نظر دارند.
اميد است در دوره دبیرکلی جنابعالی که از نیروهای متدین، معتدل و آگاه به شرایط سیاسی و اجتماعی هستید فرآيند سياست ورزى اصلاح طلبانه در اين حزب همچنان ادامه داشته و تعامل سازنده با احزاب اصلاح طلب و نيروهاى سياسي موثر در جامعه تداوم و گسترش يابد.
دور از انتظار نيست که نهاد هاى مسئول در نظام جمهورى اسلامى با تجديد نظر در سياست هاى گذشته و رويكردهاى امنيتى از حضور رسمی و آزاد همه جریان هایی که التزام عملی خود به قانون اساسی را اعلام و اثبات کرده اند استقبال کنند و کشور نیز از حضور سازنده آنها بهره ببرد.

علی شکوری‌راد
دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی
۱۳۹۶/۶/۲۷