کد خبر: 3406تاریخ انتشار : ۱۱:۰۱:۳۸ - یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

پیام تسلیت حزب اتحاد ملت به مناسبت درگذشت محمد‌امین قانعی‌راد

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در خصوص با فوت محمد‌امین قانعی‌راد، جامعه‌شناس و رئیس پیشین انجمن جامعه‌شناسی ایران پیام تسلیتی صادر کرد، متن این پیام به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

ایران امروز یکی از سرمایه های گرانقدر خود را از دست داد.

استاد محمد‌امین قانعی‌راد، جامعه‌شناس و رئیس پیشین انجمن جامعه‌شناسی ایران به دیار باقی شتافت. فقدان این استاد برجسته نه تنها باعث شد جامعه‌ علمی‌ و حوزه عمومی کشورمان جامعه‌شناس کم نظیری را از دست بدهد، بلکه باید گفت‌ ایران امروز یکی از سرمایه های گرانقدر خود را از دست داد.

جامعه‌شناسی که از نسل فرزندان انقلاب، شریعتی و از خانواده معزز شهدا بود؛ صاحب ده‌ها اثر تحقیقی بود؛ مسائل عمده‌کشورمان را (مانند مسائل نظام دانش و علمی، زیست‌اجتماعی، تحول نسل‌ها،اقلیم ایران و مسئله زنان ایران ) مورد ارزیابی‌های عمیق قرار می‌داد و از ضرورت گفت‌گوی نخبگان دانش (دانشگاهیان، روحانیان و روشنفکران) حمایت می‌کرد.
دکتر قانعی راد سه دهه از عمر گرانمایه خود را بی‌دریغ در تقویت انجمن علمی جامعه شناسی کشور وقف کرد؛ بیست سال همراه فکری روند اصلاحات در ایران بودو از جمله اساتیدی بود که با حضور مستمر خود در نشست‌های کارشناسی احزاب اصلاح‌طلب خصوصا حزب مشارکت و حزب اتحاد ملت به گفت‌گوها غنا می‌داد.
او حتی زمانیکه به بیماری سرطان مبتلا شد حضورش در حوزه عمومی دردمندانه افزایش یافت و به شدت نگران حال جامعه بود. حزب اتحاد ملت ایران اسلامی وفات این جامعه‌‌شناس فهیم، عمیق، شریف و دغدغه‌مند،درد آشنا و کم نظیر مسائل جامعه ایران را به مردم، به جامعه‌علمی، به اعضای محترم انجمن جامعه‌شناسان و خصوصا به خانواده فرهیخته او عمیقا تسلیت عرض می‌کند و از خداوند کریم تقاضای صبر و شکیبایی دارد. روحش شاد و راهش پررهرو باد.

هرگز نمرد آنکه دلش زنده شد به عشق
ثبت است بر جریده عالم دوام ما

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی
۲۷خرداد ۱۳۹۷